Палац "Академічний" » Новини » “Свіча запалена від серця”
  • Дата: 17-03-2012, 21:21
17-03-2012, 21:21

Для кожного покоління ім’я Тараса Шевченка є чимось особливим, адже Шевченко – великий поет, письменник, художник, скульптор, різьбяр, драматург, філософ, краєзнавець, просвітитель, громадський діяч. Ми знаємо його ім’я з самого дитинства, тому думаємо, що знаємо і його творчість. Але це тільки ілюзія. Т.Г.Шевченко настільки неосяжний, що знати  творчість такого генія  – значить вивчати його все життя.

Тарас Григорович Шевченко прожив недовге життя, але залишив велику культурну спадщину, яка мала і має нині глибокий вплив на формування світогляду українського народу.

Цьогоріч вшановуємо 198-річницю від дня народження Т.Г.Шевченка. У БДМУ також відбулися заходи, приурочені цій даті. Зокрема, на кафедрі суспільних наук та українознавства був проведений конкурс на краще читання поезії Т.Г.Шевченка, переможці якого взяли участь в обласних Шевченківських читаннях і отримали нагороди та відзнаки (зокрема, відзначено студентів І курсу медичного факультету №1 Брей Антоніну та Мельника Дмитра). З нагоди днів пам’яті Т.Г.Шевченка кафедрою суспільних наук та українознавства проведено урочистості у палаці “Академічний”. Захід мав назву “Свіча запалена від серця”. Організаторами дійства стали зав. кафедри, проф. Чебан В.І. та доценти Шутак Л.Б. і Ткач А.В. Гостями свята були декани медичного факультету №1 проф. Москалюк В.Д. та фармацевтичного факультету доц. Присяжнюк П.В.

Студенти медичного факультету №1 зробили невеликий екскурс в історію, згадали пам’ятні сторінки біографії Тараса Шевченка, упродовж заходу лунала поезія великого Кобзаря українською, російською, румунською, англійською, німецькою мовами. Зі словами вітання до студентів звернулася проректор з науково-педагогічної та виховної роботи доцент Зорій Н.І., яка наголосила на величезній ролі Шевченка у житті українського народу.

Крім викладачів кафедри у літературних читаннях взяли участь заступник декана філологічного факультету, кандидат філологічних наук, доцент ЧНУ Олександр Попович та кандидат філологічних наук, доцент ЧНУ Лариса Бережан, яка подарувала студентам чудовий музичний номер. Студенти ЧНУ, переможці щорічного конкурсу читців ім. Т.Г.Шевченка, у подарунок також читали поезію Т.Г.Шевченка. На нашу думку, слухаючи доповідачів, студенти-медики відкривали для себе нового Шевченка – справжнього інтелігента, митця, непересічну людину, а разом з тим великого генія та пророка українського народу, в якому загальнолюдське невід’ємне від національного.

Жовтень 2017 (4)