Палац "Академічний" » Історія » Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє
Інформація до новини
  • Переглядів: 4315
  • Автор: admin
  • Дата: 27-10-2011, 15:34
Змінив: stas
27-10-2011, 15:34

Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє

Категорія: Історія

29 грудня 2001 року в місті Чернівцях сталася визначна подія. Пам’ятник архітектури по вулиці Шіллера, 11 отримав нове життя і нове ім”я палац «Академічний» Буковинської державної медичної академії.
Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє
Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє

На прикінці 1934 року в будинку на розі вулиць Куза Вода (теперішня Л.Українки) та Шіллера розпочав своє життя кінотеатр «Скала». Це приміщення унікальне за своєю акустикою, компактністю та гарним інтер”єром мало надзвичайно широке застосування. Крім кінофільмів тут проводилися найрізноманітніші громадські заходи.
З 1940 року приміщення кінотеатру «Скала» було надано організованому Чернівецькому державному єврейському театру. Проте, як свідчать історичні дані, театр вже дуже скоро ліквідували, а приміщення знову використовувалося, як кінотеатр. А вже в 1944 році приміщення колишнього кінотеатру «Скала» було передано Єврейському державному театру ім. Шолом-Алейхема, який до 1941 року працював у Києві. Упродовж п”яти років цей театр успішно працював, створивши багато цікавих сценічних творів мовою ідіш. У січні рішенням тодішньої влади театр ім. Шолом-Алейхема було ліквідовано.
З 1950 року приміщення по вулиці Шіллера, 11 було передане на баланс Чернівецького державного університету, як актовий зал. Студенти проводили своє дозвілля, створювали вечори відпочинку, відзначали дні факультетів та календарні свята. Цей зал наповнився сміхом жартами, танцями, піснями ….

Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнєПалац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє


Але настав не легкий період в житті цієї прекрасної будівлі по вулиці Шіллера, 11. І зникло все. Музика, жарти, пісні… В цьому залі надовго запанувала тиша. Більше десяти років будівля не опалювалася і стала зовнішньо і внутрішньо непривабливою. Пам”ятник архітектури в занепаді. Здавалось ще рік другий і врятувати цю будівлю було б вже не можливо.
У 1999 році Буковинська державна медична академія на чолі з ректором В.П.Пішаком дають нове світле життя цій будівлі. Почалися реставраційні роботи будинку по вул. Шіллера, 11у яких участь беруть всі ректор, професори, доценти, студенти, тоді ще медичної академії. Повна розруха, яка панувала в будівлі почала набувати естетичного вигляду. І кожен із жителів який проходив по вулиці Шіллера задавався питанням хто це той герой, що взявся за таку добру справу, невже в місті з”явиться ще один театр. І вже в 2001 році 29 грудня широко відкрилися світлі двері і відбулося урочисте відкриття. Всі хто заходили в палац із захватом подорожували по поверхах відреставрованої будівлі. Сцена почала знову оживати. В цьому їй стали гарними помічниками сучасне звукове та світлове оснащення, а найголовніше артисти буковинського краю і всієї України та Європи. Світлі стіни, партер, ложи, балкони зустріли своїх почесних глядачів.

Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнєДиректором палацу призначено молодого, перспективного, творчого Віктора Головка. Посаду художнього керівника обійняла, за сумісництвом артистка Чернівецького музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської Валентина Головко.
І ось вже більше дев’яти років палац «Академічний» вже сьогодні Буковинського державного медичного університету всіх радо зустрічає на урочистостях, концертах, науково-практичних конференціях, презентаціях, ювілейних та професійних святах. Талановита студентська молодь медичного університету відкривають свої потаємні бажання на сцені палацу «Академічний». Студенти дивовижні люди. І свій талант допомагають їм відкривати студії, які почали своє функціонування після відкриття палацу «Академічний». Це і театральна естрадно-вокальна, художня студії, студія сучасного танцю, поетичний клуб і звичайно, насолоджується вже своєю сценою Народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Трембіта», який має майже сорока восьмирічну творчу історію Ансамбль „Трембіта” має свою неповторну історію .

Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнєЦю історію творили колишні студенти на сьогодні доктора медичних наук, кандидати медичних наук , висококваліфіковані лікарі. Доклали немало зусиль, творчого пошуку і керівники ансамблю. Першими керівниками ансамблю були Любомир Бондарук та Михайло Романко, балетмейстер Мирослав Поморянський, керівник оркестру Володимир Круцяк, саме вони сприяли формуванню неповторного творчого почерку ансамблю. Напевно 1963 рік був сприятливий для творчих пошуків серед студентів, які навчалися найпотрібнішій професії – професії медика. Саме в цьому році був створений ансамбль пісні і танцю „Трембіта”. Творче життя ансамблю пов’язане з видатними особистостями такими , як Юрій Краснобаєв, який був студентом інституту, згодом заслужений працівник культури України, незабутній для всіх Володимир Івасюк, саме в ансамблі зробив перші кроки своєї композиторської діяльності та був керівником оркестру.

Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє


Можливо сорок вісім років це не так багато, але це і немало. Адже навряд чи ще якийсь вищий навчальний заклад має такий ансамбль. Народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Трембіта» був неодноразово нагороджений медалями, дипломами, грамотами. Був лауреатом Всеукраїнських та Обласних конкурсів народної творчості. Гастролював не тільки містами України , а і за її межами.

У 2004 році був створений студентський театр БДМУ. Перші постановки здійснено за сценаріями Валентини Головко «Козацькі забави» та «На подвір’ї у Василя». У 2007 році студентський театр порадував новою роботою – казкою за п’єсою Неди Нежданої «Зоряна мандрівка».
Вистави з успіхом не сходили зі сцени більше п’яти років. Актори-медики з приємністю відгукувалися на запрошення виступити в школах міста Чернівців та різноманітних культурно-масових заходах. Театральний колектив завоював любов та повагу молодого глядача і підтвердженням цього є прем’єра вистави за п’єсою Ж.-Б. Мольєра «Лікар поневолі» (1 квітня 2008 року).

Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє


18 квітня 2010 року відбулася прем’єра вистави за п’єсою сучасного драматурга Неди Нежданої «Угода з ангелом».

Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє

 

Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнє


Особливою родзинкою даного колективу є те, що – учасники - виключно студенти БДМУ та його випускники.
Всі вистави є художньо-виразними та несподіваними для глядача. Вони ідейні та змістовні. Змушують глядача задуматись та поринути у свою підсвідомість, щоб знайти відповідь на питання, яке постає перед ним. Колектив намагається своїми роботами викликати у глядачів не тільки сміх, але й глибокі роздуми.
Талановиті студенти представляють свій навчальний заклад на міських, обласних та Всеукраїнських конкурсах і фестивалях. Вони презентують свій мистецький потенціал, як майбутні медичні працівники. Молоді артисти-медики живуть цим, про що свідчать численні почесні нагороди на міських, обласних та Всеукраїнських конкурсах і фестивалях.
З 2010 року колектив Буковинського державного медичного університету очолює ректор Тарас Миколайович Бойчук, який всебічно підтримує та сприяє творчому розвитку студентів-медиків та співробітників університету.

Палац «Академічний» БДМУ минуле, сучасне та майбутнєПалац «Академічний» став не тільки улюбленцем для студентства та співробітників БДМУ він частенько із задоволенням відкриває двері своїм гостям для відзначення календарних, професійних свят, театральним постановкам, естрадним співакам, музикантам. Тут проводять Міжнародні та Всеукраїнські науково-практичні конференції, конкурси та фестивалі.

Шановний відвідувачу! Ви увійшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Навігація

 

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на www.bsmu.edu.ua та academ.bsmu.edu.ua

Архів новин

Червень 2018 (4)
Травень 2018 (4)
Квітень 2018 (1)
Березень 2018 (1)
Лютий 2018 (3)
Січень 2018 (1)
^