• Автор: admin
  • Дата: 27-10-2011, 15:31
27-10-2011, 15:31

Категорія: Ансамбль пісні і танцю «Трембіта» » Історія ансамблю

Народний аматорський ансамбль пісні і танцю „Трембіта” був створений у 1963 році виключно силами талановитого студентства Чернівецького медичного інституту.
У 1965 році – присвоєно звання „Самодіяльний народний ансамбль пісні і танцю”.
Неодноразово був нагороджений дипломами та грамотами за активну участь у розвитку народного самодіяльного мистецтва зокрема: на Всесоюзних фестивалях народної творчості СРСР у 1967, 1970, 1972 почесними грамотами Президії Верховної Ради України, у Республіканському фестивалі самодіяльного мистецтва в 1973 та в 1985 роках. Займав призові місця на Всеукраїнських й обласних конкурсах та фестивалях у 90-х та 2000 роках, зокрема: брав участь у Всеукраїнському фестивалі майстрів мистецтв та народної творчості “Мелодії Буковинського краю”, присвяченому десятій річниці незалежності України в палаці “Україна”(Київ), виступав на власній сцені палацу “Академічний”, став переможцем в обласному фестивалі творчих колективів вищих навчальних закладів 1-4 рівнів акредитації.
Колектив неодноразово виступав з концертами не тільки на Буковині та Україні, але й за її межами – Румунії, Польщі та Угорщині. Колектив «Трембіта» є активним учасником всіх культурно-масових заходів м. Чернівці та заходів згідно календарного плану БДМУ, зокрема відзначення 600-річчя міста, професійні свята, зустрічі з випускниками, урочистості з нагоди ювілейних свят закладів та установ, які підпорядковуються БДМУ та місту.
За роки творчої діяльності у репертуарі ансамблю було створено понад 290 пісень, 50 оркестрових номерів, поставлено 30 вокально-хореографічних композицій.
Ансамбль „Трембіта” має свою неповторну історію . Цю історію творили колишні студенти на сьогодні доктори медичних наук, кандидати медичних наук , професори, доценти, висококваліфіковані лікарі зокрема: Гасько Георгій Васильович – директор Української НДІ травматології та ортопедії , член-кориспондент АМН України, хочеться відзначити тих учасників які є співробітниками БДМА, зокрема: професор - Косубу Р.Б. , доценти- Прасола Ю.Г. , Діщука І.П., Кудлу А.О., Кулика О.Ф., Захарчука О.І., Козуб М.М., Деркача В.Г., Самара В.С., кандидати медичних наук- Бегаль Л.М., Лакуста Н.М., асистенти: Банул Б.Ю., Сикирицька Т.Б., Малюх Л.С., Юрків О.І., Циркот І.М., Петришин О.І., (Кравченко В.А., Шумко Г.І., Довганюк М.І.) та ін..
Доклали немало зусиль, творчого пошуку і керівники ансамблю. Першими керівниками ансамблю були Любомир Бондарук та Михайло Романко, балетмейстер Мирослав Поморянський, керівник оркестру Володимир Круцяк, саме вони сприяли формуванню неповторного творчого почерку. Адже навряд чи ще якийсь вищий навчальний заклад має такий ансамбль.
Художніми керівниками і хормейстерами були: Л. Боднарук,
М. Романенко, Д. Жалюк, М. Галицький, П. Казимирчук, Ю. Білоус.
Хормейстерами: Т. Стінковий, А. Плішка, М. Довганич, М.Коник.
Балетмейстерами: М. Поморянський, Н. Пузанов, Д. Ластівка, М. Гнеп, М. Галицький, Ю. Сіроус, І.Хащовий.
Керівниками оркестру: В. Круцяк, В. Івасюк, М. Щербань, Л. Фельдман, Б. Бордужа.
Сьогодні балетмейстером-постановником є Богдан Дудка, хормейстером Михайло Моклович, керівником оркестру Олександр Жуков, концертмейстером Павло Кравчук, які із новим поколінням вихованців пишуть власну сторінку в історії колективу.
Народний аматорський ансамбль пісні і танцю „Трембіта” сповідує кращі зразки народної творчості, фольклорне багатство нашого краю, пісні, музику й танці вітчизняних композиторів. Обрядова композиція “Свято лісоруба”, вокально-хореографічні – “Карпатські наспіви”, “На Івана Купала”, “Осінній полонинський хід”, а також чимало колоритних буковинських пісень і танців, становлять золотий фонд ансамблю. За останні роки створено вокально-хореографічні композиції «Буковинський розмай», «Буковинський тропак», «Різдвяні гуляння».
Близько трьох тисяч юнаків і дівчат різних поколінь пройшли в ансамблі школу естетичного виховання.
Вже сьоме покоління студентів співає, танцює і грає на народних інструментах в Народному аматорському ансамблі пісні і танцю “Трембіта”.
Творча діяльність ансамблю пов’язана з видатними особистостями нашого краю такими як Володимир Івасюк Лауреат Національної премії ім. Т.Г.Шевченка, який був нашим студентом та керівником оркестру, саме в цей час він зробив перші кроки своєї композиторської діяльності, яка вже десятки років є популярною. Солістом ансамблю був Заслужений працівник культури Юрій Краснобаєв.
На щастя, на долю, на добро співають, танцюють і грають аматори Народного ансамблю пісні і танцю “Трембіта” Буковинського державного медичного університету.
Останнім часом танцювальна група ансамблю «Трембіта» переживає новий період розвитку. З приходом молодого амбітного балетмейстера-постановника колектив почав створювати нові постановки, такі як «Буковинські візерунки», «Чардаш», «Дев’ятка» , «Гопак», «Дівочий обрядовий» та ін..
Дай Боже, щоб і надалі Народний аматорський ансамбль пісні і танцю „Трембіта” радував нас своїм талантом, своїми піснями, запальними танцями та чарівними українськими мелодіями. Адже традиції мають міцне коріння то будемо сподіватися , що теперішні учасники ансамблю та її керівники будуть берегти те що вже зроблено і створювати нове, неповторне те, що звеселяє українську душу.

Вересень 2017 (3)
Лютий 2017 (6)