Палац "Академічний" » Викладачі та студенти БДМУ відзначили Всесвітній день вишиванки
Інформація до новини
 • Переглядів: 493
 • Автор: olehzakutniy
 • Дата: 22-05-2017, 17:07
22-05-2017, 17:07

Викладачі та студенти БДМУ відзначили Всесвітній день вишиванки

Категорія: ---

18 травня увесь світ відзначив День вишиванки. З нагоди свята в БДМУ пройшов

конкурс-презентація родинної вишиванки, в якому взяли участь співробітники

та студенти нашого навчального закладу.

З вітальним словом до присутніх звернулася проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Ніна Зорій. Про історію родинної вишиванки розповіли Микитюк Оксана, доцент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб, Ясінська Олена, доцент кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата, Мирослава Повар, доцент кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата, Яна Телекі, доцент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб.

Також Всесвітній день вишиванки відзначили на кожній кафедрі нашого університету.

Співробітники кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб розповіли про свої вишиванки

Ілащук Тетяна Олександрівна – сучасна вишиванка «Бойківські ружі». Виконана дрібним хрестиком та мережками з шовком на домотканому полотні, в основу композиції покладено покутські візерунки. Ружі – давня улюблена квітка українців, що асоціюється з сонцем, з життям у щасті і добробуті. Синьо-жовті кольори на листі руж – не випадкові: саме такі елементи , що нагадують синьо-жовтий прапор, слугували для відображення національної ідентичності наших предків.

13Волошин Олександр Іванович вшанував день вишиванки, вдягнувши сучасну репліку косівської вишиванки, виконаної хрестиком на мережками. Сонячні кольори геометричного візерунку – символ сонця, родючості і достатку.

Васюк Валентина Леонідівна – сучасна репліка борщівської вишиванки ХХ століття. Після 1920 року до композиції традиційно чорних борщівських сорочок почали долучати квіткові та геометричні елементи, виконані іншими кольорами, проте загальна стилістика та переважання темних кольорів «борщівок» зберігають дотепер.

Присяжнюк Василь Петрович – традиційно відзначає день вишиванки у подарунку коханої дружини: сучасній сорочці «білим по білому», виконаній на фабричному полотні лічильною гладдю, мережками, виколами. Мотив характерний для окремої частини Покуття, звідки й веде свій родовід родина Присяжнюків.

12Сенюк Богдана Петрівна – відзначила день вишиванки у традиційній, старовинній автентичній Старокутській сорочці. Її вишиванка виконана дрібним бісером на домотканому полотні, з переважанням темно-зелених кольорів і композиційно нагадує собою хвойно–папороттєве, Карпатське дерево життя, притаманне власне для місцевості, звідки родом сама Богдана Петрівна і її вишита краса.

Лукашевич Інна Василівна – вразила всіх автентичною сорочкою з Хотинщини, котра дісталася їй у спадок від бабусі. Додільна колоритна сорочка, вишита хрестиком на домотканому полотні, виконана квітковим мотивом та доповнена виноградною лозою, на фоні контрастних жовтогарячих геометричних елементів, характерних для буковинської сорочки, символізує собою жіночність, достаток та материнство.

Бачук-Понич Наталя Володимирівна – зустріла день вишиванки у автентичній сорочці з Кіцманщини, яка передана їй у спадок від матері. Розкішне дерево життя, вишите за всіма канонами подібної композиції дрібним бісером, доповнене манжетами з цирком, виконаною шовком.

Микитюк Оксана Павлівна – вдягнула у цей день автентичну Борщівську вишиванку ХІХ століття, вишиту 5-6 поколінням майстринь, які, за легендою, після винищення чоловічої половини їхнього міста у ХVII столітті татарами, на знак смутку і пам’яті за ними дали обітницю носити лише одяг чорного та червоного кольору.

Сорочка виконана на конопляному полотні червоними та чорними шерстяними нитками та сухозолотом у техніці верхоплут, і містить велику кількість символів і знаків, які символізують жіноче начало, безкінечність, нероздільність Всесвіту тощо.

Вибір сорочки здійснено не випадково: цього року, на фоні нестабільності та смутку у зв’язку з подіями, що відбуваються на Сході країни, День вишиванки співпав із днем пам’яті геноциду кримсько-татарського народу.

Колоскова Раїса Павлівна – вдягнула сьогодні сучасну вишиванку у класичній кольоровій гамі – червоно-чорний дует, співаний не раз у піснях. Квіткові мотиви, біленька мережка характерні для Слобожанщини – саме звідти родом її власниця.

Мікулець Людмила Вікторівна – відзначає день вишиванки у сучасній сорочці, виконаній на фабричному полотні хрестиком, прикрашеній сучасними квітковими мотивами.

Про свої вишиванки розповідають співробітники кафедри фізіології імені Я.Д.Кіршенблата

15Мирослава Повар – автентичний жіночий буковинський стрій, середина 20 століття – додільна сорочка, горботка, крайка. Орнамент на сорочці вишитий хрестиком на крамному полотні. Автор невідомий, однак унікальність вишивки полягає в тому, що вона виконана в техніці мікровишивки (12 хрестиків на сантиметр).

Світлана Семененко – сучасна жіноча вишиванка. Плаття, вишите мікробісером на домотканому полотні. Орнамент – калина, дерево нашого українського роду. Колись у сиву давнину вона пов’язувалася з народженням Всесвіту, вогненної трійці: Сонця, Місяця і Зорі. А оскільки ягоди калини червоні, то й стали вони символом крові та невмирущого роду. Автором вишивки є моя невістка Наталія Семененко.

Олена Ясінська – автентичний буковинський жіночий стрій, перша половина-середина 20 століття, с. Подвірне Новоселицького району. Додільна сорочка, вишита мікробісером на домотканому полотні, горботка та крайка ткана з вовняної нитки. Автором усіх елементів строю та усіх етапів виготовлення (обробка шерсті, прядіння, ткання, вишивання) є моя бабуся Марія Здерчук, яка навчила й мене ткати та вишивати, тому цей стрій є частиною історії моєї сім’ї.

Про свою вишиванку розповідає доцент кафедри акушерства, гінекології та перинатології

18Ясніковська Світлана – сучасна вишиванка, яку мені вишила донька. На ній зображені яскраві соняхи. Соняшник – символ Сонця, праці й достатку, сили і добробуту. Крім цього соняшник символізує Батьківщину: як соняшник повертає за Сонцем свою голову, так і людина думкою, словом і ділом звернена до своєї Вітчизни. Як Сонце для соняшника – єдиний і незамінний орієнтир, так і для людини Батьківщина – єдина і найвища цінність.

А сіяти соняшники треба по-особливому: або до схід Сонця, або після його Заходу-тоді і врожай буде багатшим, і птахи не так клюватимуть

На кафедрі суспільних наук та українознавства з нагоди свята провели виховний захід

Моя вишиванко, червона калино,

Ти символ Вітчизни з прадавніх віків,

Моя вишиванка – душа України

І зірка яскрава для дочок-синів.

20День вишиванки – міжнародне свято, яке покликали зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Співробітники кафедри разом зі студентами 6 групи І курсу медичного факультету № 1 та студентами коледжу БДМ№ (І курс, спец. «Медсестринство») провели круглий стіл на тему: «Вишиванка – душа України». В заході взяли участь: професор Антоній Мойсей, завідувач кафедри, старший викладач Лідія Потапова та викладач Валерія Андрієць.

Парад вишиванок

5118 травня кафедра медичної та фармацевтичної хімії разом з усією країною відзначили Всеукраїнський День вишиванки. Цього дня студенти та співробітники університету одягнули не просто давній традиційний одяг, а неофіційний символ нашої країни, який зберігає наше коріння. Вишиванки відображають самосвідомість нації, її естетичний ідеал, прагнення та цінності. В цьому сенсі український національний костюм є багатогранним явищем. В його образі об’єднані такі риси, як слов’янська душа, східна любов до яскравих кольорів та західна нотка витонченої елегантності.

Асистент Панімарчук О.І. зі студентами фармацевтичного факультету переглянули презентацію «Парад вишиванок», проаналізували стародавні зразки вишиванок та умовно склали своєрідний атлас регіонів України за типовими для них візерунками, орнаментами і символами, техніками і кольорами.

Фоторепортаж: Оксана Петринич, Роман Рак, Олег Закутній

Шановний відвідувачу! Ви увійшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.
<
VidOneSAM

23 липня 2017 15:09

Інформація до коментаря
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
http://www.romantic-lovers.org.ua/movies/movies/3001114 .
, , ,
.<a href=http://www.romantic-lovers.org.ua/movies/movies/3001114> </a>
, .
[url=http://www.romantic-lovers.org.ua/movies/movies/3001114] 2 [/url]
<
WriteEssay

25 липня 2017 12:31

Інформація до коментаря
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Write My Essay - EssayErudite.com

Fed up of typing "who can write my essay" in the search bar?
Would you like to have a reliable helper always by your side?
Our website will come as an excellent solution to <a href="https://essayerudite.com/write-my-essay/" />write my essay</a>
<
Stevensoymn

25 липня 2017 14:35

Інформація до коментаря
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Write My Paper - EssayErudite.com

Looking for an expert to write my paper for you? You are at the right place.
Providing superior writing service appears to be our main specialization and passion.
Our website is the best destination for every English-speaking student who calls for assistance when handling his or her daily academic tasks.
<
EssayForMe

25 липня 2017 20:33

Інформація до коментаря
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You Write My Essay for Me ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an <a href="https://essayerudite.com" />essay writing help</a>
<
BuyEssay

25 липня 2017 20:52

Інформація до коментаря
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Buy Essay - EssayErudite.com

Where to <a href="https://essayerudite.com/buy-essay/" />Buy Essay Online</a> ? Our experienced writers can boast higher degrees in addition to exceptional writing skills. You now have a great chance to buy essay papers online with only a couple of clicks.
<
EssayPaper

26 липня 2017 11:38

Інформація до коментаря
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
EssayErudite.com is the web's leading provider of quality and professional academic writing.
When it comes to essay writing, an in-depth research is a big deal. Our experienced writers are professional in many fields of knowledge so that they can assist you with virtually any academic task. We deliver papers of different types: essays, theses, book reviews, case studies, etc.
We have thousands of satisfied customers who have already recommended us to their friends. Why not follow their example and place your order today?
<
ThesisWriting

26 липня 2017 12:56

Інформація до коментаря
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy thesis writing service and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.
<
NeetGenty

2 серпня 2017 06:45

Інформація до коментаря
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
<
AllenCkc

28 вересня 2017 16:38

Інформація до коментаря
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
Oh Lord. I don't know what to do as I have a lot of of work to do next week semester. Plus the university exams are approaching, it will be a stretch. I am already being anxious maybe I should link to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.
<
AlysonXfy

21 жовтня 2017 14:51

Інформація до коментаря
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
<
AlysonKuc

25 жовтня 2017 08:58

Інформація до коментаря
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0
<
AlysonAfb

29 жовтня 2017 07:12

Інформація до коментаря
 • Група: Гости
 • ICQ: --
 • Реєстрація: --
 • Публікацій: 0
 • Коментарів: 0

Додавання коментаря

Ім'я:*
E-Mail:
Коментар:
Введіть код: *

Навігація

 

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на www.bsmu.edu.ua та academ.bsmu.edu.ua

Архів новин

Червень 2018 (4)
Травень 2018 (4)
Квітень 2018 (1)
Березень 2018 (1)
Лютий 2018 (3)
Січень 2018 (1)
^