Палац "Академічний" » Новини » Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
Інформація до новини
  • Переглядів: 1105
  • Автор: Dr.Mixmed
  • Дата: 5-03-2014, 12:28
5-03-2014, 12:28

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

Категорія: Новини

200-ЛІТТЯ ШЕВЧЕНКА. Традиційно березень у Буковинському державному медичному університеті проходить у відзначенні важливої для кожного свідомого патріота-українця дати – річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Його слово нагадує слово народу, але значно потужніше, енергетичніше. Воно впало на всю Україну, як велетенський метеорит, подарувавши ясний спалах і велетенської сили поштовх. Воно струсонуло увесь інтелектуально-духовний простір України, як стріла, вцілило в генетичний код нації.

Його названо Пророком. І цього разу народ не помилився у своєму визначенні. Пророк – той, хто рече про високе, несе одкровення “і мертвим, і живим...”; запалює свічу там, де морок чигає на душу народу.

З нагоди 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка та в рамках святкування 70-ї річниці університету в Буковинському державному медичному університеті розпочато низку заходів.

Літературно-науковими читаннями “Ми чуємо Тебе, Кобзарю, крізь століття”, які відбулися 25 лютого 2014 року, розпочато Шевченківські дні. До студентів І-ІІ курсів медичного № 1, № 2 та стоматологічного факультетів звернувся професор Тарас Бойчук, ректор БДМУ, який, зокрема, наголосив на вагомій ролі українського Пророка у пробудженні та становленні національної свідомості українців, на його внеску в скарбничку світової культури.

Цікавий біографічний екскурс Великого Кобзаря провела доцент Ніна Зорій, проректор з науково-педагогічної роботи та виховання. Доповнила доповідь проректора Лариса Шутак, доцент кафедри суспільних наук та українознавства, яка висвітлила основні віхи творчості Шевченка як художника.

З детальною доповіддю “Шевченко-художник” виступила студентка І курсу медичного факультету № 1 Катерина Лукашук.

У заході також взяли участь студенти різних курсів та факультетів, які читали поезії Тараса Григоровича Шевченка й проводили паралель із сьогоденням.

Продовження Шевченківських днів ознаменувалися проведенням літературно-мистецького свята “Палахкотить, як свічка, праведна душа Кобзаря”. Організаторами якого виступили співробітники кафедри суспільних наук та українознавства (в.о. завідувача кафедри, доктор історичних наук – Антоній Мойсей). 4 березня студенти медичних факультетів №1, 2, 4, фармацевтичного та стоматологічного факультетів вшановували Великого Кобзаря, згадуючи віхи його біографії, читаючи його поезію та власні присвяти Тарасові Шевченку.

Ведучими свята були студенти І курсу медичного факультету № 1 Дмитро Ліщук, Коріна Чеботару та Іоанна Книш.

Свою поезію-присвяту Кобзареві прочитала переможниця ІІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка студентка І курсу медичного факультету № 2 Катерина Бай, студентки І курсу фармацевтичного факультету Стефанія Кривецька та Алла Штепа.

Майстерно декламували поезію Тараса Шевченка студенти-першокурсники медичного факультету № 1 – Любов Рудницька, Яна Бовгар, Марія Шишела, Максим Логуш, Крістіна Шевчук, Валерія Ордіна, Марина Гуменна, студентка ІІ курсу Тетяна Бойко, студентка ІІІ курсу Марія Олексій; студент І курсу медичного факультету № 2 Олег Гузій; студенти медичного факультету №4, спеціальність “Педіатрія” Яна Григорчук та Назар Стахов.

З вітальним словом до студентів звернувся ректор університету, який наголосив на особливому значенні поезії Великого Пророка нині й закликав усіх студентів до єдності заради майбутнього України.

Захід завершився “Молитвою за Україну”, усі учасники заходу звернулися до присутніх з проханням берегти Україну.

Фоторепортаж: Михайло Сваричевський

Шановний відвідувачу! Ви увійшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Навігація

 

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на www.bsmu.edu.ua та academ.bsmu.edu.ua

Архів новин

Червень 2018 (4)
Травень 2018 (4)
Квітень 2018 (1)
Березень 2018 (1)
Лютий 2018 (3)
Січень 2018 (1)
^