Палац "Академічний" » Новини » Міністр розповіла студентам про медичне право
  • Дата: 4-04-2013, 10:27
4-04-2013, 10:27

Міністр розповіла студентам про медичне право

Міністерство охорони здоров’я останнім часом багато уваги приділяє правовій підготовці медичних працівників. Про це Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова заявила, виступаючи з відкритою лекцією на тему: “Медичне право України: окремі аспекти здійснення прав людини у сфері охорони здоров’я’.

Обізнаність вітчизняних медиків щодо своїх прав є для них запобіжником від припущення помилок та втягування в судові процеси, а також запорукою належного рівня якості медичної допомоги громадянам України, вважає Раїса Богатирьова. В результаті системних змін, які сьогодні відбуваються в медичній галузі, до 2020 року в Україні має з’явитися близько 30 тисяч сімейних лікарів, повідомила Міністр. Більшість з них будуть самостійними суб’єктами господарювання.

З огляду на це, зазначила Раїса Богатирьова, опанування лікарями юридичних знань щодо власного правового статусу, організаційно-правових форм надання медичних послуг, правових умов ліцензування, оподаткування, ціноутворення та фармацевтичного забезпечення медичної діяльності підвищить рівень господарської самостійності практикуючих лікарів, сприятиме повному усвідомленню ними юридичної відповідальності за свої дії.

Вже сьогодні, звернула увагу Міністр, всі студенти-медики вивчають таку дисципліну, як медичне правознавство, з якої розроблені, затверджені та впроваджені типові навчальні програми. Крім того, фахівці МОЗ України та вищих медичних навчальних закладів взяли участь у розробці типової навчальної програми “Медичне право України” для майбутніх правознавців, що навчаються у вищих юридичних навчальних закладах.

Але більш вагомим кроком у напрямку покращення правової підготовки медичних працівників, на думку Раїси Богатирьової, було б створення у вищих медичних навчальних закладах кафедр медичного права. “МОЗ підтримуватиме усі ініціативи вищих медичних навчальних закладів щодо відкриття кафедр медичного права”, – запевнила Раїса Богатирьова.

Відкриту лекцію Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової у вівторок мали змогу почути біля семи тисяч студентів, інтернів, викладачів та аспірантів дев’ятнадцяти медичних навчальних закладів країни, а також представників медичної спільноти за допомогою відозв’язку, повідомляє Прес-служба МОЗ України.

Зазначимо, що у Чернівцях лекцію прослухали понад 370 осіб, серед яких науково-педагогічні співробітники БДМУ, студенти, лікарі-інтерни. Також на заході були присутні Ігор Шкробанець, директор Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА, Ігор Незборецький, начальник управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради, представники лікувально-профілактичних установ м.Чернівці.

Теги до статті: Раїса Богатирьова, Міністр охорони здоров’я України, Міністерство охорони здоров’я