Палац "Академічний" » Новини » 24 березня – Всесвітній день боротьби із туберкульозом
  • Дата: 22-03-2013, 18:32
22-03-2013, 18:32

24 березня – Всесвітній день боротьби із туберкульозом

24 березня світова спільнота відмічає Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Ця хвороба з давніх часів вважається одночасно інфекційним і соціальним захворюванням. Але основними моментами в розвитку туберкульозу залишаються два фактори – контакт з хворими на відкриту форму та зниження опірності організму (імунітету). Останнє зауваження свідчить про те, що ця недуга не милує ні бідних, ні багатих. У рамках програми “Зупинимо туберкульоз в Україні” кафедра фтизіатрії та пульмонології Буковинського державного медичного університету за сприяння ректорату університету, Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА 22 березня провела міжрегіональну науково-практичну конференцію “Медико-соціальні проблеми туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання”.

З доповідями виступили: завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології професор Лілія Тодоріко, яка висвітлила сучасні підходи щодо реалізації державної політики у сфері протидії епідемії туберкульозу та проблемні питання щодо діагностики та лікування мультирезистентного туберкульозу.

Генеральний директор СТМО “Фтизіатрія” Алла Теслюкова у своєму виступі підвела підсумки реалізації регіональної програми протидії туберкульозу за 2012 рік. Про актуальні питання ко-інфекції ВІЛ/ТБ на Буковині йшлося у доповіді головного лікаря обласного центру з профілактики та боротьбі зі СНІДом Юрія Лесюка. Головний позаштатний дитячий фтизіатр ГУОЗ Валерій Гамаль висвітлив питання щодо актуальних проблем дитячого туберкульозу на Буковині. Професор кафедри фармакології БДМУ Раїса Косуба  повідомила інформацію щодо фармнагляду при застосуванні протитуберкульозних лікарських засобів. Актуальність паліативної та хоспісної допомоги, необхідність її надання хворим на туберкульоз звучала у виступі головного лікаря  Молодіївського протитуберкульозного диспансеру Леоніда Березовського.

В конференції взяли участь лікарі фтизіатри, пульмонологи, сімейні лікарі, педіатри, терапевти, акушер-гінекологи, рентгенологи, хірурги.

Як зазначає професор Лілія Тодоріко, завідувач кафедри фтизіатрії та пульмонології БДМУ, Програма “Зупинимо туберкульоз в Україні” покликана допомогти подолати епідемію цієї небезпечної хвороби. Окрім, власне, лікування хворих на цю недугу лікарями, суспільству потрібно ще й боротися з міфами, які широко розповсюджені серед населення – що це “довічна хвороба”, що це “хвороба ув’язнених та безхатченків”, а також що вона не торкається людей, які ведуть “звичайний спосіб життя”.